niedziela, 11 stycznia 2009

Szrama: Kolacjafragment osobistych notatek podejrzanego K. (dossier # 221), odnaleziony w szafce z numerem 25 na miejskim dworcu autobusowym ; zarekwirowany przez policję jako materiał dowodowy w toczącym się postępowaniu

"On musi budzić grozę. Wiedziałem to od początku. Grozę nie tylko jako symbol, miejska legenda czy opowieść, przez którą drżą zatwardziali gangsterzy, jacy z różnych powodów znaleźliby się na jego celowniku. On nie miał być szalony w pełnym tego słowa znaczeniu, tylko niepokojący w swoim obyciu, elegancji i szyku. Ten gość ma wyrobiony smak, gust, ale jest też po prostu snobem, który uwielbia tak sobie, jak i innym udowadniać własną wartość na każdym kroku. Nie może (fragment nieczytelny)... liryczny i patetyczny. Wiedziałem to wszystko, nim go pierwszy raz zobaczyłem na własne oczy. Ta historia miała być jego początkiem.
A dlaczego właściwie ten grubas zwraca się do niego Szefie?" Odpowiedź jest zupełnie prosta: to (...)

Dalszy zapis nieczytelny- kartka nosi wyraźne ślady nadpalenia, prawdopodobnie w wyniku pożaru z dn. 26.06.2008, w którym spłonął cały dworzec (dokumentacja dot. ww. zdarzenia znajduje się w teczce 206/4 B)

Wykorzystano nieuszkodzone odbitki kserograficzne stron komiksu odnalezionych razem z notatkami

2 komentarze: