czwartek, 8 stycznia 2009

Szrama: Pik (Kolektyw #3)zapis nagrania z dnia 12 kwietnia 2008, sekcja 023, szpula nr 006; dotyczy pierwszego przypadku opublikowania danych kryptonimu "Szrama".

"Marzec 2008 roku był wyjątkowy dla badanej przeze mnie sprawy. Przede wszystkim dlatego, że w stosunkowo nowym na rynku i dość poczytnym komiksowym magazynie pojawiła się pierwsza historia o Szramie, jaka ujrzała światło dzienne, pt Pik. Osoby odpowiedzialne za tę publikację (patrz :dossier nr 243 i 221) zapewne nie zdawały sobie sprawy z konsekwencji takiego kroku. Stworzona przez nich historia nie spotkała się z dużą aprobatą ( wyjątek stanowi zapis na portalu internetowym POLTERGEIST, patrz link: http://komiks.polter.pl/Kolektyw-3-c17582 ) co pozwala mi zaryzykować stwierdzenie, że wiadomość o powstaniu komiksu nie dotarła jeszcze do samego zainteresowanego. Ośmieliło to obydwu autorów na tyle, aby przygotować nową wersję historii, rozszerzoną o kilka stron, cytuję: aby wygładzić przejścia fabuły i nadać inne, bardziej spokojnie i skłaniające do sentymentalnego tonu tempo opowieści. Licząca 11 stron nowela została ukończona 7 kwietnia b.r. , data kolejnej publikacji - nieznana.
Koniec zapisu.

Załączniki do zapisu: fragmenty komiksu "Szrama: Pik"

1 komentarz:

  1. Ehh. Nigdy nie miałem okazji zapoznać się w całości z żadną historią szramy, ale graficznie zaprezentowane powyżej plansze potwornie kuleją...
    Megadrętwe postacie, krecha i tło (światełka migające zrobione w fotoszopie)kompletnie na odwal.
    Nie podoba mi się.

    OdpowiedzUsuń